Kot že vrsto let je tudi letos ob mednarodnem dnevu človekovih pravic potekal mladinski natečaj, tokrat na temo podnebnih sprememb. Organizatorja natečaja sta Društvo za Združene narode za Slovenijo in Platforma Sloga.

Naši učenci so v tednih pred natečajem pri krožku UNESCO veliko razmišljali in raziskovali o podnebnih spremembah, rezultat tega dela pa so bili izdelki, ki so sodelovali v vseh treh kategorijah natečaja: literarni natečaj, fotografski natečaj in natečaj za meme.

Absolutna zmagovalka natečaja je bila naša učenka Alin Kokol, ki je s svojim esejem »Jaz, voda« prejela prvo nagrado literarnega natečaja v kategoriji OŠ, prejela pa je tudi nagrado za najizvirnejše delo celotnega literarnega natečaja.

Naši učenci pa so bili uspešni tudi v drugih kategorijah: Lejla Meško je osvojila 2. mesto za svojo fotografijo Voda, Sergej Kramberger pa 3. mesto za fotografijo Jesenska pravljica. Manca Fras je osvojila 2. mesto v kategoriji memov za svoj prispevek Led.

Vsem nagrajencem čestitamo, nagrajena dela pa so objavljena tudi v galeriji spodaj.

Nataša Kostanjevec