Mesec oktober je mesec požarne varnosti. Pripravljajo ga Uprava RS za zaščito in reševanje, Gasilska zveza Slovenije, Slovensko združenje za požarno varnost ter Združenje slovenskih poklicnih gasilcev. Kako pomembno je delo vseh teh skupin smo lahko spoznali med letošnjimi poletnimi počitnicami, ko je več kot 1000 gasilcev in drugih junakov reševalo naš Kras pred požarom. S temi junaki smo se srečali tudi mi. Otroci iz vrtca Trnovska vas, njihovi starši in vzgojiteljice smo se kar  peš odpravili na obisk k gasilcem, do njihovega gasilskega doma v Bišu. Gasilci so nas prav lepo sprejeli, predstavili so nam gasilsko vozilo z vso opremo, ogledali smo si notranjost vozila, videli smo voz za gašenje, ki so ga nekoč, kadar je bil požar vlekli konji, predstavili so nam gasilsko obleko, pomerili smo lahko gasilsko čelado, na koncu pa so nas presenetili z gasilsko sireno. Preden pa smo se odpravili nazaj proti vrtcu so nas še pogostili s  slastnim prigrizkom  in okusnim sokom.

Gasilcem iz PGD Biš se zahvaljujemo za topel sprejem.

Za vrtec: Natalija Paternost