AKVARIJ-TERARIJ MARIBOR

Juhuhu, končni izlet je tu 😊.

Drugošolci in drugošolke smo se najprej odpravili v Akvarij-terarij, zgradbo, ki stoji na obrobju starega Mestnega parka. Tam smo si v 39 velikih akvarijih ogledali 120 različnih vrst rib, ki prihajajo z vseh koncev sveta. V terarij oddelku pa smo občudovali več kot petdeset vrst plazilcev, dvoživk in insektov.

LENT IN LADJICA DRAVSKA VILA

Polni vtisov smo se odpravili do Lenta, najstarejšega dela Maribora. Malicali smo ob pogledu na najstarejšo trto na svetu. Nato smo prispeli do ladjice, se udobno namestili in odpluli. No, recimo odpluli. Uspelo se nam je zapeljati ravno dobra 2 metra, ko se je ladijski motor odločil, da je preutrujen. Obstali smo na mestu in se tolažili s sladoledom. Nismo imeli sreče, da bi si mesto ogledali z rečne strani.

PUSTOLOVSKI PARK BETNAVA

Za konec pa nas je čakal adrenalin. Pogumno smo se odpravili na višino, med krošnje dreves. Kot pravi mojstri smo se z vponkama pripenjali na jeklenice in preprosto uživali v novih doživetjih.

Sprostili smo se, zabavali in nabrali moči za zadnjih 7 dni v tem šolskem letu.

Za ogled fotografij kliknite spodnjo povezavo.

https://padlet.com/skamlecdusanka/vq8ir1n3uaevsbte