V nedeljo, 8. 3. 2020 je na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani potekala 9. slovenska glasbena olimpijada, ki jo je organizirala glasbena mladina Slovenije. Udeležili sta se je tudi učenki OŠ Destrnik – Trnovska vas, Leja Murko in Klara Sužnik (Leja obiskuje glasbeno šolo »Karol Pahor« na Ptuju, Klara pa je končala 6 razredov klavirja na isti šoli) pod mentorstvom učitelja glasbe Ernesta Kokota. Tekmovanja v Ljubljani se je udeležilo 73 učencev iz celotne Slovenije, ki bodo v prihodnosti zagotovo krojili glasbeno kreativnost pri nas.

Tekmovanje je potekalo v več etapah. Učenci so morali napisati svojo skladbo in jo na olimpijadi tudi izvesti pred priznanimi slovenskimi skladatelji. Prav tako so tekmovalci morali ob spremljavi klavirja zapeti skladbo, ki jo je ocenila dvočlanska žirija. Del rezultata je bilo tudi »a vista« petje (izvajanje brez priprave) in izvajanje ritmičnih nalog. Zadnji del rezultata je bil pisni test iz poslušanja in teoretičnih vsebin glasbe. Leja in Klara sta se odlično odrezali in obe prejeli srebrno priznanje na 9. slovenski glasbeni olimpijadi.

Ernest Kokot